Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët afganë thanë se militantët talebanë u kanë prerë kokat shtatë oficerëve të policisë pasi kishin pushtuar një postbllok të tyre në Afganistan. Gjashtë oficerët u zhdukën pa gjurmë pasi talebanët sulmuan postblloqet e policisë në provincën Kandahar.
Po sot, një ushtar australian dhe tre civilë e humbën jetën në përleshjet me militantët në provincën Uruzgan. Forcat e koalicionit thanë se në operacionin "janë vrarë apo kapur një numër i konsiderueshëm i kryengritësve talebanë".
XS
SM
MD
LG