Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Javier Solana, do të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara, ku prej të hënës do të marrë pjesë në disa takime kushtuar Lindjes së Mesme. Të mërkurën është paralajmëruar që Solana të bisedojë me sekretarin e përgjithshëm të KB, Ban Ki-Moon të bisedojë për gjendjen në Ballkan dhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG