Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjencia iraniane e lajmeve Fars citoi ministrin e Mbrojtjes Mostafa Mohammad Najjar të ketë thënë se Irani ka ndërtuar raketë të re me rreze të gjatë veprimi. Rreze veprimi i raketës Ashura është 2 mijë kilometra, i mjaftueshëm që të godasë bazat amerikane në Lindjen e Mesme dhe Izraelin.
Njoftimi nuk është konfirmuar nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG