Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i mbrojtjes së Serbisë, Dragan Shutanoviq është shprehur sot se shpreson se NATO-ja dhe KFOR-i do ta evitojnë destabilizimin eventual të situatës së sigurisë në Kosovë. Në një konferencë për shtyp ai mëtutje tha se përshkallëzimi eventual i dhunës në Kosovë do të kishte efekt negativ në gjithë rajonin. Zoti Shutanoviq tha se ushtria e Serbisë nuk e sheh KFOR-in si armik por si faktor të stabilitetit.
XS
SM
MD
LG