Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jap De Hop Shefer sot arriti për vizitë në Kosovë. Mësohet se Shefer ne shtabin e forcave paqëruajtëse do të takohet me komandantin e KFOR-it gjeneralin francez Ksavier de Marnak. Pritet që Shefer gjatë qëndrimit në Prishtinë të takojë përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës si dhe përfaqësuesit serbë.
XS
SM
MD
LG