Ndërlidhjet

HAGË


Avokatët e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Idriz Balës dhe Lahi Brahimajt, thanë se nuk do thërresin ndonjë dëshmitar të mbrojtjes. Sipas avokatëve ky vendim u morr pas vlerësimit se prokuroria e Gjykatës së Hagës nuk arriti të justifikojë akuzat e ngritura. Zëdhënësja e prokurorisë Olga Kavran i mohoi deklaratat duke thënë se "prokuroria ka sjellë prova të fuqishme për të mbështetur akuzat".
XS
SM
MD
LG