Ndërlidhjet

KARAKAS


Në Venezuelë është refuzuar propozimi për ndryshimin e Kushtetutës, që presidentit aktual, Hugo Chavez, do t'i mundësonte që në këtë post të mbetej pa kufizime. Sipas autoriteteve kombëtare zgjedhore, 51% kanë votuar kundër ndryshimeve në referendumin e djeshëm. Zoti Chavez e pranoi rezultatin dhe humbjen. Ai tha se dëshironte që Venezuelën ta udhëhiqte gjatë dhe ta shndërrronte në shtet socialist.
XS
SM
MD
LG