Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates mbërriti sot në një vizitë të papritur në Afganistan, për të vlerësuar procesin në luftën kundër talebanëve dhe Al Kaedas. Gates u tha gazetarëve se është i shqetësuar për rritjen e dhunës së militantëve në dy-tri vitet e fundit. Të martën, Gates do të takohet me presidentn afgan, Hamid Kharzai, si dhe me komandantët e forcave të ISAF-it.
XS
SM
MD
LG