Ndërlidhjet

ADIS ABEBA


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleeza Rice qëndron sot në Etiopi në përpjekje për të ulur tensionet në rajon.
Pritet që Rice dhe kryeministri i Etiopisë Melses Zenaui të diskutojnë gjendjen në Somalinë fqinje ku trupat e Etiopisë po mbështesin qeverinë e tranzicionit. Qeveria në Somali përballet me militantët islamistë.
XS
SM
MD
LG