Ndërlidhjet

GAZA


Dy militantë palestinezë dhe një kalimtar rasti kanë humbur jetën kur një aeroplan izraelit sot shkrepi një raketë në qytetin Beit Lahiya në Rripin e Gazës.
Militantët i përkisnin grupit militant Hamas. Zëdhënësja e ushtrisë izraelite tha se militantët po përgatiteshin të shkrepin një mortajë në territorin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG