Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi për politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian Havier Solana nuk pret shpërthim të dhunës në Kosovë pas kalimit të afatit të bisedimeve më 10 dhjetor.
Në një intervistë për gazetën gjermane "Welt am Sontag", Solana ka thënë se pret që shqiptarët dhe serbët të jenë të matur dhe se nuk do të rrezikojnë stabilitetin në Ballkan".
"E ardhmja e Kosovës dhe Serbisë është në Bashkimin Evropian dhe për këtë të dy palët pajtohen", ka thënë Havier Solana.
XS
SM
MD
LG