Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


11 të punësuar të organizatës botërore besohet të jenë në mesin e viktimave të dy sulmeve ndaj zyrave të Kombeve të Bashkuara në Algjer. Autoritetet thanë se të paktën 26 njerëz u vranë dhe më shumë se 170 u plagosën në shpërthimet e djeshme, përgjegjësinë për të cilat e mori dega e Al Kaedas në Afrikën Veriore.
XS
SM
MD
LG