Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri rus Viktor Zhubkov sot ftoi ministrin e financave Alexei Kudrin që të gjej burimin e zhdukjes së rreth 41 milion dollarëve nga fondi buxhetor.
Zubkov i tha Kudrinit se fondet kanë humbur ''diku në mes-rrugë'' dhe e urdhëroi atë që t'i gjejë ato. Kjo kërkesë ka për qëllim që të ngrisë presionin mbi ministrin Kudrin pas arrestimit të deputetit Sergei Storchak për akuza ndaj korrupsionit muajin e kaluar.
XS
SM
MD
LG