Ndërlidhjet

SEUL


Presidenti i posazgjedhur i Koresë Jugore, Lee Myung-bak ka premtuar se do t'i bëjë presion Koresë Veriore që të tërhiqet nga programi bërthamor dhe t'i përmirësojë të drejtat e njeriut. Këto komente zoti Lee i bëri pas shpalljes së rezultateve zyrtare, sipas të cilave në zgjedhjet e djeshme presidenciale ai fitoi 48.7% të votave, ndërsa rivali i tij proqeveritar, Chung Dong-young 26%.
XS
SM
MD
LG