Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice i bëri thirrje Koresë së Veriut që t'u përmbahet zotimeve për t'i çmontuar të gjitha uzinat bërthamore, dhe deri në fund të vitit të japë deklaratë komplete dhe të saktë rreth programit bërthamor. Në një konferencë për shtyp në Departamentin e Shtetit, Rice tha se mbyllja e reaktorëve bërthamorë është kyçe për përmirësimin e marrëdhënieve të Koresë së Veriut me Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre.
XS
SM
MD
LG