Ndërlidhjet

LONDËR


Gazeta britanike Guardian shkruan se presidenti rus Vladimir Putin ka 40 miliarda dollarë pasuri personale, që e bëjnë njeriun më të pasur në Evropë. Guardian shkruan se pohimet për pasurinë e Putinit mbështeten në akcionet që ai i ka në tre kompani të mëdha, të cilat prodhojnë dhe tregtojnë gaz dhe naftë.
XS
SM
MD
LG