Ndërlidhjet

TEHERAN


Ish presidenti iranian, Muhamed Khatami ka përsëritur sulmet ndaj klerikëve të linjës së ashpër në Iran se po përpiqen të pengojnë kandidatët reformistë nga zgjedhjet e ardhshme.
Pengimi arbitrar i kandidatëve në zgjedhje është kundër fesë islame dhe kushtetutës, ka bërë të ditur Khatami.
XS
SM
MD
LG