Ndërlidhjet

ZAGREB


Në Zagreb sot është përuruar përmendorja e Nënës Terezë, me rastin e 10 vjetorit të vdekjes. Përmendorja është vendosur para selisë së misionit katolik shqiptar. Përmendorja paraqet Nënën Terezë me një fëmijë në duar dhe është punuar nga bronzi, në madhësi natyrore. Kardinali Josip Bozhaniq tha se Nëna Terezë "me veprën e saj ishte në një mënyrë ambasadore e të gjithë shqiptarëve në mbarë botën".
XS
SM
MD
LG