Ndërlidhjet

BAGDAD


Kabineti irakian ka miratuar sot projektligjin i cili ofron falje të përgjithshme për mijëra të burgosur në bazat ushtarake amerikane dhe në Irak. Zëdhënësi i qeverisë Ali al-Dabbagh tha se ligji për falje "do të përcaktoj se kush është i pranushëm të jetë i lirë nga të gjitha burgjet irakiane dhe amerikane. "Ky ligj pritet të aprovohet nga parlamenti".
XS
SM
MD
LG