Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri janponez Yasuo Fakuda sot arriti në Beijing për vizitë katër ditore në Kinë. Zyrtarët thanë se ndryshimet klimatike, bashkëpunimi ekonomik, programi i armëve bërthamore i Koresë veriore dhe ndarja e burimeve në lindje të Detit Kinez do të jenë temat e kryeministit Fakunda gjatë bisedimeve në Kinë. Ai do të fillojë bisedimet politike nesër me kryeministrin kinez Wen Jibao, presidentin Hu Jintao dhe kryeparlamentarin Wu Banguo.
XS
SM
MD
LG