Ndërlidhjet

NAIROBI


Mbi 18 persona raportohen të vrarë si pasojë e trazirave politike që kanë përfshirë Kenian. Trazirat filluan pas përfundimit të zgjedhjeve presidenciale dhe fitores se presidentit aktual. Opozita i ka cilësuar rezultatet të manipuluara.
XS
SM
MD
LG