Ndërlidhjet

KABUL


25 policë dhe ushtarë janë vrarë në valën më të re të dhunës që ka përfshirë Afganistanin. Sulmet e talibanëve kundër forcave të sigurisë kanë ndodhur në pjesë të ndryshme të vendit.
Në të tjera zhvillime, sot në Afganistan qëndroi mbreti i Spanjës Juan Carlos, i cili vizitoi trupat spanjolle në kuadër të forcave shumëkombëshe.
XS
SM
MD
LG