Ndërlidhjet

NAIROBI


Të paktën 184 persona raportohen të vrarë si pasojë e trazirave politike që kanë përfshirë Kenian. Trazirat filluan pas përfundimit të zgjedhjeve presidenciale dhe fitores se presidentit aktual. Opozita i ka cilësuar rezultatet të manipuluara.
Ambasada amerikane në Nairobi tha se ka patur "probleme serioze" gjatë numërimit të votave, dhe u bëri thirrje kenianëve dhe liderëve të tyre që të përmbahen nga dhuna.
XS
SM
MD
LG