Ndërlidhjet

LUCKNOW/INDI


Shtatë oficerë policie janë vrarë në një pritë të personave të armatosur në Indinë veriore. Policia nuk tha se cili grup dyshohet për sulmin, por më herët, për sulme të tilla autoritetet i kanë fajësuar militantët, të cilët përpiqen të nxitin trazira ndërmjet shumicës hinbu dhe pakicës myslimane të Indisë.
XS
SM
MD
LG