Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulm vetëvrasës ka lënë të vrarë së paku 4 persona. Sulmi kishte si cak patrullat e komunitetit që janë ngritur për të luftuar Al-Kaidan.
Së paku 30 vetë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga sulmi vetëvrasës në një ceremoni varrimi në Bagdad. Burime në Irak thonë se ky ishte sulmi më vdekjeprurës në Bagdad prej shtatorit të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG