Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarët e lartë ndërkombëtarë dhe vendas në Kosovë u kanë uruar serbëve festën e Kërshëndellave Ortodokse. Në urimin e tij, kryeadministratori i Kosovës Joakim Ryker tha se beson se kjo festë "do të promovojë harmoninë dhe respektin e ndërsjelltë ndërmjet pjestarëve të të gjitha besimeve fetare në Kosovë". Urime dërguan edhe komandanti i KFOR-it, Ksavije de Marnak dhe presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu.
XS
SM
MD
LG