Ndërlidhjet

NIKOZI


Tetë persona, shtatë irakianë dhe një iranian, sot janë kërcënuar se do të hidhen nga një ndërtesë e lartë 14 metra në Qipro, nëse nuk u jepen pasaporta britanike.
Kulla ndodhet afër një baze britanike në Episkopi, një paralagje e portit jugor qipriot Limassol.
Të tetët kanë hyrë në bazën britanike shtatë vjet më parë, por autoritetet britanike deri tash i kanë refuzuar kërkesat e tyre për azil.
XS
SM
MD
LG