Ndërlidhjet

TBILISI


Autoritetet e drejtësisë kanë ngritur aktakuzën ndaj politikanit të opozitës dhe manjatit të mediave Badri Patarkatsishvili. Ai akuzohet se është përpjekur të organizojë grusht shteti dhe një sulm terrorist.
Gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale Patarkatsishvili ishte kandidat dhe ka qenë forca kryesore pas protestave antiqeveritare të nëntorit të kaluar.
Ai vetë ka akuzuar autoritetet se janë përpjekur ta vrasin.
XS
SM
MD
LG