Ndërlidhjet

TIRANË


Një person ka humbur jetën dhe së paku 5 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i mbrëmshëm në metalurgjikun e Elbasanit, kanë thënë zyrtarët. Një zëdhënës i Ministrisë së brendshme tha se policia mendon se shpërthimi ishte shkaktuar nga një granatë dore, që gabimisht ishte hedhur në furrën elektrike për shkrirje. Metalurgjiku i Elbasanit menaxhohet nga firka turke, Kurum. Të plagosurit janë në spital dhe raportohet se janë në gjendje kritike.
XS
SM
MD
LG