Ndërlidhjet

LONDËR


Një ushtar britanik është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur në një shpërthim në Afganistan. Ministria britanike e Mbrojtjes tha se automjeti i ushtarëve u godit dje nga një minë afër qytetit Musa Qala.
Vrasja e çoi në 10 numrin e ushtarëve të huaj që kanë humbur jetën në Afganistan prej fillimit të vitit.
Britania ka rreth 7.800 trupa në Afganistan, si pjesë e Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë, ISAF.
XS
SM
MD
LG