Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia i ka tërhequr vërejtjen Ukrainës se anëtarësimi i mundshëm në NATO do të kishte pasoja serioze në marrëdhëniet mes Kievit dhe Moskës.
Komentet e diplomacisë ruse u bënë pas kërkesës së Kievit për t'iu bashkangjitur "Planit të Veprimit për Anëtarësi", që përfaqëson një hap më pranë anëtarësimit në NATO.
XS
SM
MD
LG