Ndërlidhjet

QERBELA


Kryeministri i Irakut Nuri al-Maliki tha se forcat e sigurisë kanë filluar ofenzivë "vendimtare" kundër Al Kaedas. Qeveria irakiane e akuzon Al Kaedan për sulmet me bomba që lanë rreth 40 të vrarë dhe 200 të plagosur në Mosul. Ushtria amerikane tha se ky është qyteti i fundit ku prania e Al Kaedas mbetet e fortë.
XS
SM
MD
LG