Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen të hënën në përpjekje për të tejkaluar dallimet lidhur me nënshkrimin apo jo me Serbinë të Marrëveshjes së Asocim Stabilizimit. Shumica e vendeve anëtare dëshirojnë nënshkrimin e marrëveshjes dhe për t'i dhënë një mbështetje presidentit Boris Tadiq në garën presidenciale serbe. Tadic më 3 shkurt garon për postin e presidentit me radikalin Nikoliq.
XS
SM
MD
LG