Ndërlidhjet

MOSKË


Komisioni Qëndror Zgjedhor në Rusi ka regjistruar 4 kandidatë për zgjedhjet presidenciale të muajit mars, duke mos pranuar liderin opozitar Mikhail Kasyanov që të marrë pjesë në zgjedhje. Komisioni Zgjedhor ka bërë të ditur se kandidatët e zgjedhjeve presidenciale me 2 mars do të jenë Dimitry Medvedev, i preferuari i Kremlinit, lideri komunist Genady Zyuganov, kreu i partisë liberal demokrate Vladimir Zhirinovsky dhe kreu i partisë demokratike Andrei Bogdanov.
Ndërkaq ish kryeministri Kasyanov i ka quajtur zgjedhjet presidenciale të marsit si "farsë".
XS
SM
MD
LG