Ndërlidhjet

HELSINKI


"Qiproja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, për cështje parimore, për të respektuar ligjin ndërkombëtar dhe për të mënjanuar mundësinë e precedentit", tha ministrja e punëve të jashtme të Qipros, Erato Kozakou Marcoullis.
Ajo i bëri këto komente në fund të vizitës së saj në Finlandë.
XS
SM
MD
LG