Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeminsitri i Irakut, Nuri al-Maliki është shprehur i tmerruar nga sulmet vetëvrasëse me bomba nga të cilat dje në Bagdad u vranë së paku 99 vetë dhe u plagosën shumë të tjerë. Ai premtoi se do të vazhdoj lufta për arritjen e sigurisë. Mëtutje, al-Maliki, nëpërmjet të një njoftimi, tha se përdorimi i dy femrave që dukej qartë se ishin të pa afta mentalisht, tregon se terroristët e kanë paraqitur "degradimin e tyre moral". Këto ishin sulmet me vdekjeprurëse në Bagdad në gjashtë muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG