Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasadori i Rusisë në NATO i ka tërhequr vërejtjen Polonisë kundër vendosjes së mburojës raketore amerikane në këtë vend. Ambasadori Dimitrij Rogozin ka thënë se Polonia duhet të shikojë lidhjet shoqërore përgjatë kufinjëve të saj, dhe se Varshava është duke vazhduar me konfrontimin politik. Deklarata e Rogozinit ka pasuar komentet e ministrit të Jashtëm të Polonisë Radoslaw Sikorski që Polonia ka arritur marrëveshje në parim me Uashingtonin për vendosjen e mburojës raketore amerikane në këtë vend.
XS
SM
MD
LG