Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mitt Romney është tërhequr nga gara brenda republikanëve për Shtëpinë e Bardhë. Në një konferencë me gazetarë ai tha së tërheqja e tij vjen si ndihmë për partinë që të fitojë zgjedhjet e nëntorit kundër demokratëve.
"Unë kam hyrë në këtë garë se e dua Amerikën. Ngaqë e dua vendin, në këtë kohë të luftës e ndjej që duhet të tërhiqem për hir të partisë dhe vendit", tha Romney.
XS
SM
MD
LG