Ndërlidhjet

UASHINGTON


Barack Obama ngadhnjeu në garën e fundit për të fituar nominimin e Partisë Demokrate për zgjedhjet presidenciale. Senatori i Illinoi të dielën e mundi senatoren e Nju Jorkut Hillary Clinton në Maine, një ditë pasi fitoi në Louisiana, Nebraska e Uashington. Pas disa humbjeve radhazi, Clinton e ka zëvendësuar menaxherin e fushatës.
Nesër, zgjedhjet paraprake të dy partive mbahen në Meryland, Virginia dhe kryeqytetin Uashington.
XS
SM
MD
LG