Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe sekretari i përgjithshëm i OKB Ban Ki-Moon, do të takohen të premten në Shtëpinë e Bardhë ku përveç çështjeve rajonale do të diskutojnë dhe për Kosovën.
"Ne presim që presidenti dhe sekretari i përgjithshëm ta adresojnë situatën në Kosovë, Birmani, Sudan, Iran, Liban, Kenia, sulmet e fundit ndaj liderëve të Timorit Lindor, si dhe mbështetjen ndërkombëtare për Irakun dhe Afganistanin", tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino.
Një ditë para takimit me presidentin Bush, Ban Ki-Moon do të bisedojë në Uashington me sekretaren e shtetit, Condoleezza Rice.
XS
SM
MD
LG