Ndërlidhjet

Bush miraton sanksione ndaj Sirisë


Presidenti amerikan George Bush ka urdhëruar sanksione të reja kundër Sirisë, për shkak të ndërhyrjes në Irak. Ky hap parasheh bllokimin e pasurive të zyrtarëve të lartë sirianë dhe bashkëpunëtorëve të tyre, pasuri që besohet se janë vendosur përmes korrupsionit apo nga bllokimi i përparimit në Irak.
XS
SM
MD
LG