Ndërlidhjet

Lajmërohet konferencë donatorësh për Kosovën


Bashkimi Evropian dhe Banka Botërore planifikojnë të mbajnë konferencë ndërkombëtare të donatorëve për Kosovën, njoftoi Komisioni Evropian.

"Mund të konfirmojë se Komisioni Evropian së bashku me Bankën Botërore po përgatisin konferencën e donatorëve, më së largu në qershor", tha zëdhënësja e Komisionit Evropian, Kristina Nagy.
XS
SM
MD
LG