Ndërlidhjet

JERUSALEM


Udhëheqësi i partisë Likude Benjamin Netanjahu ka urdhëruar ministrat e kësaj partie të tërhiqen nga qeveria e Ariel Sharonit. Sharon u shkëput nga partia Likude që dhe e kishte themeluar për të krijuar një parti të re me të cilën do paraqitet në zgjehdjet e parakohshme të pranverës.
XS
SM
MD
LG