Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Asnjëherë nuk do të nënshkruajë ndonjë vendim që i jep Kosovës pavarësi", ka deklaruar presidenti i Serbisë Boris Tadiç për mediat serbe.
"Ne do të përdorim të gjitha rrugët politike dhe diplomatike për t'i mbrojtur interesat kombëtare serbe", ka shtuar Tadiç, komentet e të cilit kanë ardhur vetëm pak ditë para rifillimit të aktiviteteve politike si pjesë e negociatave për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG