Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i ka dënuar sulmet e fundit terroriste në Afganistan, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë talibanët.
Në një deklaratë të miratuar dje në Nju Jork thuhet se asnjë veprim terrorist nuk do të mund ta pengojë rrugën drejt paqes dhe rindërtimit të Afganistanit.
Këshilli i Sigurimit u ka shprehur keqardhje popullit afgan dhe atij kanadez për viktimat e këtyre sulmeve.
Në deklaratë thuhet gjithashtu se Këshilli po e shqyrton mbajtjen e një konference të donatorëve më 31 janar dhe 1 shkurt, për fazën e ardhshme të rindërtimit të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG