Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Irak, ka thënë sot se në mesin e 420 të burgosurve që do të lirohen sot dhe nesër, janë edhe 5 femra.
Rrëmbyesit e gazetares amerikane Xhill Kerol patën thënë se lirimi i irakianeve të burgosura është kusht për lirimin e saj, por Shtetet e Bashkuara kanë mohuar që lirimi i këtyre femrave të ketë ndodnjë lidhje me rrëmbimin.
XS
SM
MD
LG