Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka bërë të ditur se do dërgojë një delegacion në Bruksel për bisedime me Gjermaninë, Britaninë dhe Francën lidhur me programet bërthamore të Teheranit.
Të tre vendet, që më parë ndërmjetësuan në emër të Bashkimit Evropian për t'i dhënë fund krizës kanë nisur një fushatë që çështja e programeve bërthamore të Iranit t'i kalojë Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG