Ndërlidhjet

OSLO


Këngëtari irlandez Bob Geldof, që është një nga aktivistët më në zë të luftës kundër varfërisë, dhe ish presidenti finalandez, kryenegociatori aktual për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari, janë dy ndër kandidaturat kyçe për çmimin Nobel për Paqe, për vitin 2006. Kjo është bërë e ditur nga burimet e Komitetit të Nobelit në një kohë që po afron afati i mbylljes së kandidimeve për këtë çmim.
XS
SM
MD
LG