Ndërlidhjet

DUSHANBE


20 njerëz kanë vdekur nga një ortek bore në Taxhikistanin lindor, bëri të ditur ministria e Emergjencave.
Orteku e ka goditur një fshat gjatë natës së kaluar dhe sipas zyrtarëve, nuk ka shpresa që ndonjëri të ketë mbijetuar.
XS
SM
MD
LG