Ndërlidhjet

MUNIH


Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha tha sot se pavarësia e plotë për Kosovën do ta shpejtonte hyrjen e Serbisë në Bashkimin Evropian dhe në NATO. Siç raporton agjencia DPA nga Munihu, mëtutje, zoti Berisha tha se "pavarësia e Kosovës do ta forconte gjithë rajonin".
XS
SM
MD
LG